Soustředili jsme se v Plzni

12.04.2017

Druhý březnový víkend (10.3. - 12.3.) se vypravila desetičlenná skupina z našeho oddílu na soustředění do Plzně. Odjížděli jsme ve čtvrtek v 17 hodin a asi po 3 a půl hodinové cestě jsme dorazili do místa ubytování. Bydleli jsme v ubytovacím zařízení 31. základní školy v městské části Lochotín. Protože jsme přijeli až před 21 hodinou, pouze jsme se seznámili s pokojem a vyhlíželi první jarní proběhnutí na mapě. V pátek nás čekali dva tréninky, oba severně od Plzně. Dopolední trénink byl vůbec první seznámení s mapou po dlouhé zimě. Začínal krátkou linií, následovalo pár kontrol ve vrstevnicových tvarech a na závěr naši paměť prověřil krátký paměťák. Po obědě a poledním odpočinku nám Honza připravil druhý trénink. Běhali jsme ve svahu okolo rozhledny Krkavec. Trať měla formu motýlku s krátkými postupy v terénu plném vrstevnicových detailů. Většina z nás se nevyvarovala malých chyb, hlavně odpoledne, ale přesto se nám tréninky celkem povedly. O víkendu jsme se zúčastnili závodů oblastního žebříčku Západočeské oblasti pořádaných oddíly Lokomotiva Plzeň a Kos Slavia Plzeň. Konkrétně to bylo Mistrovství oblasti štafet a oblastní žebříčky ve sprintu a na klasice. V sobotu dopoledne se běžely štafety v areálu LTD Lišice, jižně od Plzně. Čekal nás kopcovitý terén s velkým množstvím kamenů a místy s hustníky a ostružinami. Na start se postavily tři silné rychnovské štafety. Štafeta v kategorii D18 měla velmi netradiční složení, na prvním úseku běžela Verča Šklíbová, pak následoval Martin Flegl a Míša Kosová. V kategorii H21 závodili Adam Dusílek, Michal Kos a Honza Potštejnský. Měli jsme štafetu i v kategorii H18, a to ve složení Milan Šabata, Michal Šklíba a Radek Šabata. Štafeta D18 (i když běžela mimo soutěž) svou kategorii ovládla, vedla už od prvního úseku, kdy Verča doběhla první s náskokem 12 minut, Martin s Míšou taky nezaostali a vedení v pohodě udrželi. Další štafetu rozbíhal Adam, který taky doběhl první, Michal na druhém úseku sice trochu zaostal, přeci jen jsou ti kluci o pár let mladší, na posledním úseku ale zafinišoval Honza a bylo z toho krásné druhé místo. V kategorii H18 se prvního úseku velmi dobře zhostil Milan, když doběhl druhý jen s malou ztrátou na první místo, já jsem se na druhém úseku z lesa nakonec vrátil ve vedoucí pozici s náskokem 5 minut, Radek na posledním úseku ztratil, ale přesto doběhl na skvělém třetím místě. Po poledním odpočinku jsme se přesunuli do městské části Skvrňany na západě Plzně. Prostorem závodu bylo velké sídliště. Zajímavá ale byla forma závodu...

Start byl hromadný a tratě byly farstované, v půlce jsme se vraceli do prostoru startu a cíle, kde jsme absolvovali výměnu mapy a následně se vydali do druhé části závodu ve stejném prostoru. O pořadí rozhodovalo umístění v cíli. I v odpoledním sprintu se nám dařilo. Míša si v kategorii D45 vyběhla první místo. Verča (D18) skončila třetí po těsně prohraném finiši o druhé místo, stejně tak já v kategorii H18, kterou vyhrál Milan. Adam (H21) skončil na pěkném pátém místě. Dařilo se i Martinovi a Radkovi, oba ve svých kategoriích (H14 a H16) skončili na čtvrtých místech. Jediný komu se nedařilo, byl Michal. Na jedné z kontrol si otočil mapu, odběhl jinam a ztratil 11 minut.Centrum a závodní prostor nedělní klasiky byly stejné jako u sobotních štafet. Únava i bolesti u některých značně pokročily, závodu jsme se nezúčastnili já a Terka Kosová, která byla na soustředění celou dobu s námi, ale kvůli nedávné operaci kolene se v lesích pouze procházela. Co se týče výsledků, tak ty znovu nebyly vůbec k zahození. Verča s Míšou své kategorie znovu ovládly, obě s velkým náskokem. Stejně tak Milan znovu vyhrál, ten dokonce s náskokem 16 minut. Honza s Adamem běželi "jednadvacítky", Adam na devátém místě a Honza na čtvrtém. Náladu po sprintu si spravil Michal, když skončil druhý. Akorát Radkovi a Martinovi se příliš nedařilo. Pakuž nám zbývalo jen uklidit pokoje, pořádně se najíst a vyrazit na dlouhou tří a půlhodinovou cestu zpátky domů, kde jsme se už všichni těšili na zasloužený odpočinek.Článek vytvořil: Michal

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky