Víkend na Vysočině

16.04.2017

MČR v nočním OB a Český pohár štafet

V sobotu odpoledne jsme vyrazili na Jihlavsko, kde se konalo letošní první MČR, to vůbec nejtěžší, tedy v nočním OB. Z našeho oddílu se na závod odvážilo celkem 6 statečných, a to Dave, Palda, Tomáš, Iva, Libor a Ruda. Startovalo se až od 21 hodin, takže o tmu nouze nebyla, spíše naopak - bylo jí až moc :) Tratě byli poměrně rychlé, s občasným náběhem do hustníkových pasáží, kde bylo třeba velmi dobře číst mapu a volit tempo, už i z toho důvodu, že kontroly neobsahovaly reflexní prvky. Dalo by se tedy říci, že pořadatelé z OK Jihlava dokázali do nočáku nacpat vše, včetně (již klasického) velmi nepříjemného doběhu. Někteří si vedli velmi dobře, (Iva skončila druhá, Libor a Ruda obsadili bronzovou pozici) něktěří hůře (Tomáš 19., Dave 27. a Palda premiérově 41.). Po "přežití" závodu jsme jeli na ubytování do ZŠ ve Větrném Jeníkově. Zde jsme se nakonec místo v tělocvičně usadili pod schody na chodbě, ale i tak se jistá energie nabrat dala, tedy pouze v případě, že jste nebyli namáčklí na oddělovací mříže jako Tomáš :D

Ráno, kolem desáté jsme se znovu všichni z rychnovské výpravy sešli, dokonce obohaceni čerstvou posádkou, která odjížděla na štafetovou válku až v brzkých ranních hodinách. Mapa i terén byly stejné jako v noci, ale aspoň už bylo něco vidět :) Stavěli jsme 5 štafet, ale ne všechny byly úplné. Nejlépe si vedli ženy (Markéta VandasováMíša a Iva), které vyhráli D135 téměř o 15 minut a muži (Libor, Ruda a Honza Š.), kteří ovládli kategorii H135. Dorostenci (Palda, Milun a Michal) skončili 10., eliťáci (Dave, Tomáš a Luki) obsadili 33. místo. Za dorostenky běžely jen Kačka s Verčou (abs. Terka), takže zůstaly bez bodů.

Tímto ale můj článek rozhodně nekončí... Jakožto správní orienťáci jsme při cestě zpět domů udělali menší průzkumnou zajížďku, když řidič Tanku (Davidovo auto - pozn. redakce) Dave s jeho špičkovým navigátorem Milunem odbočili asi 10 km před Čáslaví na Nasavrky, přesvědčeni o tom, že se jedná o město v okrese Chrudim. To se ale na(ne)štěstí ukázalo jako omyl, jelikož jsme zanedlouho dorazili do jakési vesnice Nasavrky. I přes to nás to nijak nerozhodilo a v klidu jsme pokračovali až do vesničky Zhoř, kde nás napadlo, že bychom mohli využít automapy. A rázem zde byl další maličký problém - v rejstříku bylo totiž obcí s názvem Zhoř hned jedenáct. Proto jsme raději zajeli na "návštěvu" jednoho z tamních pozemků. Zde jsme se úspěšně po pár minutách pomocí aplikace Mapy.cz opět našli a pokračovali přes Vilémov směrem na Seč, kde jsme si po té zajížďce mohli dovolit už cokoliv, a tak jsme udělali rychlou fotku se Sečskou přehradou (foto 4) a následně bezchybně pokračovali domů.

Palda