Brněnský sprintový tandem

14.05.2017

Ačkoli se tento článek bude týkat primárně uplynulého víkendu, dovolte nejdříve pár slov k samotné přípravě na toto velkolepé klání. Minulý týden se totiž David s Milanem vydali do Brna na předzávodní sprintový kemp, který pořádal Magnus orienteering. Účastníci absolvovali čtveřici tréninků v uličkách okrajových části Brněnské metropole čímž si částečně simulovali situace, které mohou nastat při samotném šampionátu.

Ze soboty na neděli se běžela legendární Tiomila, tudíž o program na večer bylo postaráno. Na štafetách vystupovali i někteří z nás, jmenovitě Verča a Michal.

Ale už dost o přípravách, přejděme k tomu hlavnímu. V sobotu 6. května se na Špilberku běžely sprintové štafety. Pro nás byl zásadní boj v dorostencích. Po prvním úseku byla naše štafeta na 19. místě, druhý úsek avšak citelně ztratil a propadli jsme se na 28. příčku. Milan na třetím úseku předvedl fenomenální výkon a stáhl 15 pozic. Poslední úsek nakonec přinesl správné ražení na 19. místě, tudíž skončili jsme jak jsme začli. Narážka na správné ražení tu je kvůli faktu, že zhruba třetina startovního pole byla diskvalifikovaná z rozličných důvodů.

Neděle pak byla věnována mistrovství ve sprintu. Dopolední kvalifikace a veteraniáda na Kraví hoře nám přinesla stříbro v D50 zásluhou Míši Kosové. Odpoledne nás již čekalo finále v centru Brna. Rozhodovalo se především v úvodní pasáži kolem Petrova na hradbách, bylo třeba přesné čtení mapy a popisků, na trati byly i umělé překážky. Nejlépe se dařilo Davidovi v Juniorech, který i přes nejistý začátek zvládl doběhnout pro 15. příčku a získat tím cenné body do žebříčku A. Tomáš ve stejné kategorii obsadil 26. místo. Zbytek týmu příliš spokojený nebyl jelikož se nevyhnuli chybám anebo nestačili fyzicky. Je to pro nás impulzem k usilovnějšímu tréninku a správné přípravě na nadcházející závody.