6.a 7. kolo VČP

23.04.2017

V sobotu 22. dubna se konal dvojzávod východočeské oblasti, jehož součástí bylo mistrovství a veteraniáda oblasti ve sprintu. SRKáči nastoupili v hojném počtu, díky tomu bylo o parádní výsledky postaráno. Dopoledne se běžela krátká trať, jež měl na starosti ZAM. Počasí nebylo dvakrát přívětivé, tudíž cca hodinová absence stanu na shromaždišti nebyla úplně ideální. Naštěstí jsme si poradili uschováním se pod přístřešky v hospodě a občerstvení. Na výsledkových listinách byla v ženách vidět zejména Míša v D45C, v mužích pak na 3. místě skončil Martin, 4. Palda, 2. Milun, a pro vítězství si doběhl Libor. Odpoledne jsme se přesunuli do Ústí nad Orlicí, kde KUO připravilo velmi pěkný sprint v prostorách nemocnie, Wolkerova údolí a přilehlého sídliště. Bojovalo se o postupy na MČR v Brně, které proběhne za 2 týdny, tudíž ambice byly vysoké. Po napínavém zápolení to dopadlo vskutku výborně. V ženách nejvyšší příčku vybojovala Míša, stejně tak Jana Šabatová v D45D. Pokud vám tyto výsledky připadají skvělé, zjistíte, že v mužích to byla přímo přehlídka SRKáčů. v H16C na 2. místě skončil Palda, v H18 zvítězil drtivě Milun, juniory zastoupil na 2. místě Tomáš (David běžel velice dobře elitu), a tandem uzavřel vítězný Libor. Palda s Tomášem si vyběhli přímý postup do Brna, tudíž naše sprintová delegace bude opravdu "v plné palbě".